Діяльність членів Асамблеї на міжнародній арені

28 березня 2018 року у Києві у Національній Академії наук України відбулася презентація книги Президента Республіки Казахстан Н. А. Назарбаєва «Ера Незалежності».
Презентуючи книгу, Посол Казахстану в Україні Самат Ордабай підкреслив особливу історичну роль Лідера Казахстану у становленні і розвитку казахстанської державності. Казахстанський дипломат зазначив, що завдяки вивіреній і мудрій політиці Президента, Казахстан –  успішна держава зі стабільною політичною системою і ринковою економікою, що має високий міжнародний авторитет. За його словами, публіцистичний жанр викладу «Ери Незалежності», дозволяє глибше зрозуміти суть унікальної казахстанської моделі розвитку, логіку прийняття, доленосних для країни, політичних та економічних рішень.
Коментуючи книгу, Віце-Президент Національної академії наук України, Академік С. Пирожков заявив, що поступальний і динамічний розвиток Казахстану забезпечується здатністю Президента Н.А. Назарбаэва формулювати конкретні стратегічні цілі і завдання, механізми їх досягнення. При цьому, він тонко відчуває зміни світових тенденцій, оперативно адаптуючи до них внутрішні процеси. У цьому плані, підкреслив Академік, вельми своєчасними є його програма Третьої модернізації Казахстану і 5 соціальних ініціатив.
Президент Національної академії педагогічних наук, Академік В. Кремень зазначив фундаментальний характер чергової праці Президента Казахстану. На його думку, в самій назві книги – «Ера Незалежності» закладено дуже глибокий філософський зміст розвитку казахстанської моделі державності під лідерством Н.А. Назарбаєва. Як зауважив В.Кремень, одним з ключових компонентів успіху Казахстану є системне мислення Н.А. Назарбаєва, його сміливі і вивірені рішення. Останній приклад цього – перехід казахського алфавіту на латиницю.
Голова духовного управління мусульман України, шейх Ахмед Тамім назвав нову книгу «дзеркалом народу Казахстану», уособленням якого є його Лідер – Н.А. Назарбаєв. Він зазначив, що Казахстан є зразковим прикладом збереження міжрелігійного та міжетнічної злагоди, що їх необхідно вивчати і запозичувати.
Президент Української асоціації зовнішньої політики, Екс-Міністр закордонних справ України В. Хандогій зазначив, що Казахстан, за короткий період часу, органічно увійшов в глобальну систему міжнародних відносин. Підкреслив, що завдяки конструктивному характеру зовнішньої політики, Казахстан вибудував добрі і рівноправні відносини, як з найближчими сусідами, так і провідними світовими державами. Успішно головував в ОБСЄ. В даний час, є активним членом РБ ООН.
Українські академічні та експертні кола високо оцінили книгу Лідера Казахстану Н. А. Назарбаєва, зазначивши успіхи Казахстану на міжнародній арені, важливість поглиблення і зміцнення дружби і співпраці Казахстану з Україною.
У презентації взяли участь глави дипломатичних місій, представники державних органів України, наукового та експертного співтовариств, казахської діаспори та ЗМІ.

 

 

Пархоменко_2

 

 

Пархоменко_3

 

 

Пархоменко_1